شما اینجا هستید

اخبار » اولین جلسه هم اندیشی انجمن های حمایت زندانیان استان اردبیل برگزار شد
گروه : اخبار

تقوایی معاون اداره کل تامینی و تربیتی سازمان زندانها پس از استماع گزارش عملکرد و مشکلات مبتلابه انجمن های حمایت استان و سخنان روسای زندانها پیرامون نحوه تعامل با انجمن های حمایت مربوطه طی سخنانی به مشکلات مطروحه پاسخ گفت:

تقوایی در بخشهایی از سخنان خود با اشاره به لزوم همسویی مدیران عامل و هیئت مدیره انجمن های حمایت زندانیان با سیاست های سازمان زندانها بر اساس تکالیف مندج در آئین نامه اجرایی سازمان زندانها و اساسنامه انجمن های حمایت گفتند : « هدف اصلی از ایجاد انجمن های حمایت تقویت امورات فرهنگی ، بهداشتی و آموزشی و معیشتی زندانیان و خانواده های آنهاست .»

تقوایی معاون اداره کل تامینی و تربیتی سازمان زندانها در ادامه افزودند : « اگر بخواهیم انجمن های ما پویا و در خدمت برنامه های اصلاحی و تربیتی و کاهش آسیب های اجتماعی خانواده های زندانیان باشد باید علاوه بر تبدیل انجمن به یک بنگاه اقتصادی سالم ، آنرا به یک مرکز مشاوره علمی و حمایتی نیز تبدیل کنیم . یعنی استفاده بهینه از مشاوره اقتصاددانان ، مدرسان دانشگاهها و روان شناسان و آحاد مردم برای ارائه خدمات بهتر . »

جلیلی مدیر کل زندانهای استان اردبیل نیز با حضور در این گردهمایی طی سخنانی با اشاره به تعامل سازنده سیستم قضایی و اداره کل زندانها ، بازدید های مکرر دادستانهای شهرستانها از زندانهای استان را نشاندهنده تلاش مسئولین در جهت کاهش آسیب های پر خطر در زندانها بر شمرده و گفت : « هدف در نظام اسلامی تحقق عدالت و ایجاد آرامش و کاهش آسیب های اجتماعی است . وقتی یک زندانی به حکم مرجع محترم قضایی وارد زندان می شود خانواده او در معرض آسیب های اجتماعی و اقتصادی قرار می گیرد .واز سویی قانون برای زندانی در جهت تامین امنیت جامعه باید اجراء شود و از طرف دیگر باید مراقب باشیم تا خانواده های مددجویان دچار آسیب نشوند . این امر یکی از وظایف خطیر انجمن های حمایت است که مدیران عامل انجمن ها باید توجه جدی به این مقوله داشته باشند. »

جلیلی مدیر کل زندانهای استان در بخش های دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش مشورت در بهره وری خواستار تداوم برگزاری نشست های مشترک مدیران عامل انجمنهای حمایت زندانیان و مسئولین زندانها شدند.

گفتنی است در این جلسه کلیه روسای زندانها بر تقویت دایره مددکاری زندانها از طریق انجمن های حمایت تاکید نمودند.

 

 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

انجمن حمایت زندانیان اردبیل | اخبار و فعالیت های انجمن حمایت از زندانیان