شما اینجا هستید

اخبار » هم اندیشی مدیران عامل انجمن های حمایت زندانیان شمالغرب کشور در اردبیل
گروه : اخبار

نشست هم اندیشی انجمن های حمایت زندانیان شمالغرب کشور با حضور معاون سلامت ، اصلاح و تربیت و معاون اداره کل تامینی سازمان زندان ها به میزبانی اداره کل زندان های استان اردبیل برگزار شد.

در این جلسه که مدیران عامل انجمن های حمایت زندانیان اردبیل ، ارومیه ، رشت ، تبریز و زنجان نیز حضور داشتند حجت الاسلام و المسلمین قاصدی رئیس کل دادگستری استان اردبیل با اشاره به آموزه های دینی کمک به بازتوانی اجتماعی زندانیان و خانواده های زنداینان را وظیفه ای انسانی ، اخلاقی و شرعی برشمرد . وی لازمه کمک به این قشر آسیب پذیر را همت همه دستگاههای مربوطه دانست .

در این جلسه حجتی پور معاون سلامت و اصلاح و تربیت سازمان طی سخنانی با اشاره به ضرورت تجدید نظر در نحوه اداره انجمن ها خواستار نگرش اقتصادی اجتماعی مدیران عامل و ایجاد بستر فرهنگی در جامعه برای تکریم خانواده های زندانیان و بهبود خدمات رسانی به خانواده های زندانیان شد .

وی با تاکید بر این نکته که خانواده زندانی در بروز جرم نقشی نداشته است گفت : « نباید بگذاریم تبعات زندانی شدن سرپرست خانواده دامن اعضای خانواده زندانی را بگیرد . باید مشکلات خانواده های زندانیان از طریق انجمن ها و با کمک نهادهای ذیربط و فرهنگ سازی ، از طریق مردم ولی با حفظ کرامت و آبرو حل شود . »

در بخش دیگری از این جلسه عتباتی دادستان عمومی و انقلاب اردبیل نیز طی سخنان با اشاره به لزوم رسیدگی به خانواده زندانیان برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی در کمین آنها افزود : « انجمن ها باید به سمت و سوی اصلاح تفکر جامعه در رابطه با خانواده های زندانیان گام برداند و روی این مساله که خانواده زندانی را نباید شریک جرم زندانی دانست کار فرهنگی کنند .» وی در ادامه بر لزوم کار اقتصادی انجمن های حمایت زندانیان در کنار کارهای فرهنگی و فرهنگ سازی اشاره نموده و خواستار تامین اعتبارات انجمن ها از طریق ایجاد بنگاههای اقتصادی و بکار گیری خانواده های زندانیان برای تامین معاش زندگی شدند .

گفتنی است که ساجدی معاون اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز در ادامه جلسه آمادگی این نهاد را برای تحت پوشش قرار دادن خانوادههای زندانیان نیازمند اعلام نموده و گفت : « کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اردبیل آماده ارائه تسهیلات به مشاغل خانگی خانواده های زندانیان در جهت تامین معیشت آنهاست .، فتحی مدیر کل زندانها و مدیران عامل انجمن های حمایت شمالغرب کشور از دیگر سخنرانان این هم اندیشی بودند . در پایان جلسه تقوایی معاون اداره کل اقدامات تامینی سازمان به سوالات مدیران عامل انجمن های حمایت زندانیان شمال غرب کشور پاسخ داد .

حسن ختام این جلسه افتتاح انجمن حمایت زندانیان شهرستان پارس آباد از طریق ویدئو کنفرانس بود .

در این مراسم از سوی شرکت کننده گان در جلسه همایش و از شهرستان پارس آباد نیز فرماندار این شهرستان ، رئیس دادگستری و هیئت امناء انجمن حمایت زندانیان از طریق ویدئو کنفرانس ارتباط برقرار نموده و ضمن اعلام آغاز به کار این انجمن حمایت زندانیان شهرستان پارس آباد مغان حمایت همه جانبه خود را از این انجمن در جهت رفاه حال خانواده های زندانیان اعلام نمودند .

 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

انجمن حمایت زندانیان اردبیل | اخبار و فعالیت های انجمن حمایت از زندانیان